Żuczek i akcja zdrowe śniadanka

Pani w klasie Żuczka ogłosiła konkurs na zdrowe śniadanka. Żuczek poinformował o tym półgębkiem i bardziej dla odwrócenia uwagi, pomiędzy „zgubiłem w autobusie worek z butami” a „znowu dostałem uwagę”, wyraźnie słabo zainteresowany.

Tak było w piątek. Jednak w poniedziałek okazało się, że codziennie Pani przyznaje punkty, a w piątek rozda nagrody tym, którzy zbiorą ich najwięcej. W Żuczku obudził się szczur i nerwowo drapiąc pazurami o linoleum stanął do wyścigu.

We wtorek Żuczek zdobył kilka punktów, ale okazało się, że najwyżej punktowane są nie tylko zdrowe ale i własnoręcznie robione śniadanka składające się z dużej ilości warzyw i owoców.

We środę Żuczek sam przyrządził sobie sałatkę owocową i spuchniętą od warzywnego nadzienia kanapkę na chlebie upieczonym w domu, którego do tej pory nie tykał nawet czubkiem noża. Mama Żuczkowa ocierała oczy rąbkiem kuchennego fartucha, widząc synka tak wspaniale radzącego sobie w kuchni i upominającego się o warzywa do drugiego śniadania. Postanowiła napisać do Pani list chwalący pod niebiosa jej cenną i unikatową inicjatywę.

W czwartek rano Żuczek zasępił się okrutnie, bo do najwyższej lokaty brakowało mu jeszcze kilka punktów.

– Wiem, co zapewni ci zwycięstwo – rzekła przebiegle Mama Żuczkowa – weź do szkoły kaszę jaglaną z jabłkami i olejem lnianym.

Żuczek prawie zemdlał z obrzydzenia. Kasza?! i do tego jaglana?! Żaden szanujący się Żuczek nawet do ust tego nie weźmie. Ale brzmiało tak ohydnie zdrowo, że na pewno zdystansuje wszystkie sałatki, którymi epatowały koleżanki.

– Dobra – wycedził przez zaciśnięte zęby – wezmę tę kaszę.

Po południu okazało się, że nie tylko wziął, ale zjadł!! prawie połowę. Żuczek dostał maksymalną liczbę punktów, a Mama Żuczkowa, omdlewając z ekstazy, postanowiła napisać list pochwalny do Pani z CC do dyrekcji szkoły, kuratorium, Ministerstwa Edukacji i Magdy Gessler.

W piątek było rozwiązanie konkursu. Mama Żuczkowa mnąc fartuszek niecierpliwie wyglądała synka od progu. Żuczek wrócił pogodny i w pełni usatysfakcjonowany, dzierżąc w ręku resztki nagrody.

Którą była paczka żelków.

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi:

10 comments on “Żuczek i akcja zdrowe śniadanka
 1. Bogna pisze:

  Pękłam ze śmiechu :)))))))))
  Lubię i kaszę i żelki :>

 2. kwiatkowska pisze:

  Opowiedziałam tę historię Młodemu, bardzo się uśmiał :)) Stwierdził, że żadne żelki nie są warte są takiego poświęcenia jak jedzenie kaszy :))

 3. :) pisze:

  Pracowalam raz w pewnej prywatnej szkole, ktora puchla z dumy z powodu organizowanych przez nauczycieli zdrowych sniadanek spozywanych wspolnie w klasie,z akcji owocki i warzywka dla kazdego ucznia, mleczko bla bla bla. A na korytarzu przy sekretariacie dyrekcja pozwolila pewnej firmie postawic automat ze slodyczami i oblesnie slodkimi napojami i nie widziala sprzecznosci w tym, co robi.

 4. Crazy pisze:

  Hahahahahahahahha :))))

 5. frotka pisze:

  leżę!!!! ;-)))))))))

 6. Magdalena pisze:

  Tydzień na warzywach i owocach więc na koniec nagroda w postaci niezdrowego cukru… dla wyglodnialych 🙂 dobre :)) ale inicjatywa przednia, pochwalam

 7. kaczka pisze:

  To byly na pewno zdrowe zelki :PPPP Och, szkolo, szkolo! Jak ty nas za warkocze szarpiesz 😛

 8. kolorki pisze:

  Od początku obawiałam się tej nagrody – aczkolwiek, jak się okazało, zupełnie nie z właściwej strony ;))) Byłam pewna, że zwycięzca otrzyma coś obrzydliwie zdrowego i będzie załamany ;))) Ale taka nagroda nie przyszłaby mi do głowy za Chiny ;)))))

 9. marzena pisze:

  Chciałabym skomentować, ale brakuje mi słów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*