Detektywistyczna opowieść zimowa

„Gang fałszywych Mikołajów”. Nie wiem jak Was, ale mnie elektryzuje już sam tytuł! Pachnie kryminalną historią, a ostatnio wróciłam do czytania kryminałów i z pasją nadrabiam miesiące, w czasie których odrzucało mnie od fikcji.

„W noc cichą ciemną
dwa renifery biegną
przez pola i bezdroża
na południe od morza,
ciągnąc sanie z dzwoneczkami,
z prezentami, z piernikami…”

Tak zaczyna się zakręcona historia, w której czytelnik ma niebagatelny udział. Uzbrojony w kredki, flamastry i wyobraźnię może stworzyć własną wersję wydarzeń, domalowywać, ozdabiać, zmieniać.

„Gang fałszywych Mikołajów” to zaproszenie do świątecznej zabawy kreatywnej, która oderwie dzieci od ekranu smartfona i wciągnie do świata fantazji i zakręconych przygód. Polecam dzieciom w każdym wieku, od tych dopiero uczących się trzymać kredki, po zblazowane dziesięciolatki. Na moje oko do wspólnej zabawy da się wciągnąć nawet nastolatek, a nie wykluczam, że i dorosły.

Naprawdę fajna zabawa.

Nika Jaworowska-Duchlińska, Gang fałszywych Mikołajów, wydawnictwo Widnokrąg, Piaseczno 2016.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*