A czy do Ciebie przyszedł dziś święty Mikołaj?

6 grudnia… Elektryzująca data. Dzieci elektryzuje w radosnym oczekiwaniu, które dorośli próbują zepsuć, uporczywie mantrując „Uważaj, bo Mikołaj widzi wszystko!” lub „Pamiętaj, że Mikołaj przychodzi tylko do grzecznych dzieci” bądź „Zobaczysz, w tym roku dostaniesz tylko rózgę!”. Dorośli chodzą naelektryzowani, bo czas ucieka, sprzedawca na allegro ma zablokowane konto, a w ogóle kupię mu tę zabawkę, pobawi się chwilę, a potem rzuci ją w kąt, do pudła razem z inną kupą plastiku…

gifty880

fot. blickpixel, pixabay.com

Mimo wszystkich utrudnień i wątpliwości święty Mikołaj trafił i pod nasz dach. Sprzedawca z allegro odebrał telefon, ufff, i radośnie poinformował, że co prawda w lokalizacji ma napisane Katowice, ale towar idzie z Chin. Michaś, który słyszy wszystko (tylko nie to, że go wołam), usłyszał, błyskawicznie skojarzył fakty i wielkodusznie zdecydował się poczekać na wymarzony prezent do Wigilii. Wyjścia nie miał, ale zawsze mógł zrobić awanturę. A nie zrobił. Szczęściara ze mnie. Ucieszył się z małego plecaczka i dużej paczki plasteliny.

Piotrek miał więcej szczęścia, jego zamówiona płyta z filmem „Szajbus i pingwiny” dotarła na czas, a upragniona latarka-czołówka spełniła oczekiwania. Dziś rano oświetlał sobie nią talerz ze śniadaniem. Mam nadzieję, że nie zepsuje się do przyszłego roku, bo ma zamiar iść z nią na „Lekcję śpiewania” 11 listopada.

Wojtuś dostał kolorową ciastolinę i zestaw plastikowych garnków i talerzy. Od rana z zapałem nawołuje wszystkich: „Choć ze mną gotuć!” i z dumą  prezentuje sztućce: „To jeśt nuś. A to jeśt… łidelec” 🙂

Poranek upłynął nam cicho i spokojnie, spałam mocno aż do budzika. Dzieci wstały o 3.00, ale że Mikołaj wybrał prezenty, które nie wydawały żadnych dźwięków, pooglądały, ucieszyły się i poszły spać. Brawo Mikołaj.

A oto jest mój prezent mikołajowy. Koperta oklejona brokatową taśmą, zdjęcie nie oddaje uroku ♥ ♥ ♥

kuponmikolajowi

Państwo się nie śmieją, dopisek „bez marudzenia” był bardzo na miejscu :-))) W zasadzie to o niego głównie chodziło, bo pomagają w domu, czy chcą czy nie, tylko drażni mnie jojczenie.

Napisano w Od Rana Do Wieczora

10 comments on “A czy do Ciebie przyszedł dziś święty Mikołaj?
 1. Agara pisze:

  A ten dopisek „bez marudzenia” to jak w prawdziwej umowie – na końcu i małym drukiem

 2. bzapiski pisze:

  E tam. Do mnie nie przyszedł, bo byłam BARDZO NIEGRZECZNA, czego Wam wszystkim życzę.

 3. crazy-house pisze:

  Hahahahahhahahahahhahahahah :):):)

 4. kwiatkowska pisze:

  ooo, wspaniały… czy prezent możesz wykorzystać w dowolnym terminie, np. na tydzień przed świętami?

  • Dorota pisze:

   Na tydzień przed świętami wykorzystam męża, a kupon zaczęłam wykorzystywać dziś od rana, póki jeszcze ciepły :-))

 5. novembre pisze:

  Boski prezent! Też taki chcę! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*