Najpiękniejsza noc mojego życia

Potrafię sobie przypomnieć tylko jedną taką cudowną noc w ciągu ostatnich kilku lat, noc, której wspomnienie dodawało mi sił przez następnie, już nie takie piękne, noce i dnie. Co mnie spotkało tej wyjątkowej, niezapomnianej wczorajszej nocy?…

Szalona impreza z tańcami na stole?
Romantyczne godziny przy ognisku?
Przegadana do świtu noc z przyjaciółkami?
Oglądanie gwiazd na bezchmurnym niebie?
A może to Mąż zaprowadził mnie w takie rejony rozkoszy, w jakich dotąd nie byłam?…

nocneniebofot. Unsplash, pixabay.com

Tak, było rozkosznie.

Pojechałam SAMA do mamusi i tatusia, poszłam spać o 22.00, a wstałam o 9.30. Jedenaście i pół godziny, w czasie których nikt się nie wiercił i nie wykopywał mnie spod kołdry, nikt nie mruczał przez sen, nikt nie chrapał i nie zgrzytał, co więcej – nikt nie chciał siku ani sioku. Czysta rozkosz.

A tamtą poprzednią cudowną noc, którą wspominam z rozrzewnieniem do dziś, przeżyłam w wakacje, gdy wyszłam na spotkanie z ekipą z podstawówki. Wróciłam po 23.00, Wojtek spał z dziadkiem, rano moi rodzice się nim zajęli, więc pospałam do 9.30. Tego mi trzeba!

Napisano w Od Rana Do Wieczora

13 comments on “Najpiękniejsza noc mojego życia
 1. Winter pisze:

  A ja mam trójkę dzieci i ostatnia rzecz, która mi się z tym kojarzy to nieprzespane noce. Chyba jakieś łaskawe w tej dziedzinie potomstwo mam. Nadrabiają w innych. Zdecydowanie 😉

 2. crazy-house pisze:

  CO ZROBILAS????? (sapie zielona z zazdrosci)

 3. annika pisze:

  straszne… właśnie dlatego dzieci to chyba nie dla mnie.
  Chuda, ostatnio mnie to nurtuje, jak wchodzę na Twojego bloga, więc w końcu zapytam – jako że jesteś obserwatorką codzienności i często komentowałaś bieżące wydarzenia, zabierałaś głos czy wydawałaś opinię, jakoś tak mi nieswojo, że nie ma u Ciebie komentarza w stosunku do ostatnich wydarzeń – co sądzisz np. o Czarnym Proteście?

  • Dorota pisze:

   annika, w temacie Czarnego Protestu milczę, bo milczenie jest złotem.

   • MagdaK. pisze:

    Zgadzam się, że ten blog to coraz bardziej świat nieprzedstawiony. Czarny protest, zmiany w edukacji…. zwłaszcza te zmiany w edukacji mnie zastanawiają, że o nich nie piszesz.

    • Dorota pisze:

     Naprawdę takie ważne jest dla Ciebie moje zdanie w temacie reformy edukacji? 🙂 Wiesz, zdystansowałam się trochę do szkoły, szkoda mi energii, by tracić ją na rzeczy, na które nie mam żadnego wpływu. Przy sześciolatkach mi się chciało, teraz – jakby mniej.

    • bzapiski pisze:

     Magdo, świata z całą pewnością nie opisują nagłówki z gazet.
     Ani blogi, oczywiście 🙂

   • bzapiski pisze:

    Doroto, pomilczę z Tobą.

  • S pisze:

   Czarny protest to trochę jak Brexit (przepraszam za skojarzenie bliskie sercu): jedni są za, drudzy przeciw, a obie strony biorą pod uwagę zupełnie coś innego niż przeciwnicy. Dlatego się nie dogadają. Ten blog to taka oaza spokoju i przyjemnie się tu zagląda, bo Autorka trzyma się z daleka od wybuchowych tematów i oby tak zostało 🙂

 4. kolorki pisze:

  Wiedziałam bez czytania 😉 Mam to samo, ostatnia noc przespana przez Młodszą miała miejsce nad morzem, chyba w lipcu;) Dziewczyny miły wspólny pokój, w którym Młodsza przespała z siostrą całe 2 pierwsze noce!!!!! Dzisiaj po serii wiercenia się , kopania i jęków o nieznanej etymologii, dzieciątko uroczo rąbnęło z naszego łóżka na głowę…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*