Rozdaję książki za rysunki!

Dzięki uprzejmości poznańskiego wydawnictwa Albus mam dla Was dwa egzemplarze kolorowej, zabawnej, przyciągającej wzrok i uwagę „Ilustrowanej księgi przysłów dla dzieci” Agnieszki Popek-Banach i Kamila Banacha. Pisałam o niej tutaj, kto jeszcze nie czytał, niech zerknie, żeby się upewnić, że warto ją przeczytać.

ksiega880

Zadanie jest bardzo proste: czekam na sporządzone rękami Waszych dzieci rysunki, ilustrujące jedno wybrane przysłowie. Jeśli młodemu ilustratorowi będzie sprzyjać wena, niech przyśle nawet pięć rysunków-pięć ilustracji pięciu różnych przysłów.

Zabawa zaczyna się.. trzy, dwa, jeden… start!, a kończy 20 września o 23.59. Macie tydzień na rysowanie, skanowanie, fotografowanie i przesyłanie mailem prac. Adres: greentee(maupa)poczta.onet.pl. Komisja złożona z Piotrusia i Michasia (tak, postanowiłam wykorzystywać dzieci wszechstronnie, nie tylko do sprzątania łazienki i wynoszenia śmieci) wybierze dwie prace, które zostaną nagrodzone książkami.

Kredki zatemperowane (tudzież zastrugane – w zależności od regionu)? A tak przy okazji – jak mówicie na temperówkę? Spotkałam się z określeniem „zastrugaczka”, „zastrugiwaczka”, „podstrugiwaczka” i „ostrzałka”. A Wy?

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

6 comments on “Rozdaję książki za rysunki!
 1. kwiatkowska pisze:

  Strugaczka lub pospolita temperówka, w przedszkolu zwana „pemperówką”

 2. kolorki pisze:

  Temperówka lub strugawka (strugawka od razu podpadła – podkreśliło mi na czerwono :P)

 3. chudsza pisze:

  Ostrzytko (częściej słyszane jako /oszczytko/ 🙂 Przecież ostrzy a nie tępi, prawda? Wielkopolski klasyk 😉

 4. Ania pisze:

  U mnie kredki zaostrzone ostrzałką. Moje kredki, miałam ich jak na lata 70te mnóstwo, mój tato brał do pracy na kopalni ostrzył na tokarce jak się nie mylę. Zawsze łatwo poznawałam moje kredki były lekko zawęglone 🙂

 5. kh pisze:

  Ja na temperówkę mówię temperówka, ale spotkałam się z określeniem „ostrzynka”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*