Mała, interaktywna encyklopedia przyrody

Wydawnictwo Widnokrąg wydaje kolejną już książkę autorstwa Justyny Styszyńskiej z wdzięcznej serii o zwierzętach z różnych krańców świata.

zwykli8801
„Las”, „Bieguny i „Łąka” to tytuły, które powinniście mieć w domowej biblioteczce, jeśli chcecie zainteresować dzieci przyrodą lub rozwinąć ich przyrodniczą pasję. To książka aktywizująca dziecko: można wspólnie czytać krótkie, przystępnie napisane teksty i zdobywać ciekawe informacje na temat zwierzęcych mieszkańców poszczególnych części świata (dlaczego mirungę południową nazywamy słoniem morskim? bo pysk samca przypomina trąbę słonia; czy osy są pożyteczne? tak, bo zapylają rośliny), można też wyklejać prawdziwe lub wymyślone zwierzęta.

Wilk z rogami renifera? Ślimakotrzmiel?Ależ proszę bardzo, co tylko wyobraźnia podpowie. Naklejki można odklejać i przyklejać wielokrotnie. Wymagająca skupienia i rozwijająca fantazję zabawa dla kilkulatków na deszczowe dni, zimowe wieczory i chorobowe poranki – czyli na każdą okazję 🙂

Las i jego zwykli-niezwykli mieszkańcy, Bieguny i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy, Łąka i jej zwykli-niezwykli mali mieszkańcy, Justyna Styszyńska, wydawnictwo Widnokrąg 2015/2016

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , , ,

2 comments on “Mała, interaktywna encyklopedia przyrody
  1. Aztekium.pl pisze:

    Taka encyklopedia to fajna sprawa

  2. kolorki pisze:

    oj oj oj!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*