„Oto kot”: przepiękna książka o kotach

Lektura książki Pauliny Wierzby sprawi nieziemską przyjemność wszystkim wielbicielom kotów bez względu na wiek. Adresowana do młodego czytelnika nie pozostawi obojętnym również tego starszego, bowiem urzeka od pierwszego wejrzenia.

otokot_okladka
Pięknie wydana, stylizowana na publikację retro, bogato ilustrowana grafikami Marianny Sztymy, która także uwielbia koty (jakiś czas temu kupiłam komplet kocich pocztówek jej autorstwa, są tak śliczne, że nie wysyłam ich nikomu – no dobra, jedną wysłałam Piotrusiowi, kiedy był na zielonej szkole, ale tylko dlatego, że wiedziałam, że wróci do domu razem z dzieckiem), pełna interesujących informacji o dziejach kotów i przyjaźni kocio-ludzkiej.

Dowiecie się, jaki był status kota w Starożytności, poznacie jego dzikich krewnych (to akurat w naszej rodzinie mamy w małym palcu, bo w drugiej albo trzeciej klasie Piotruś robił do szkoły pracę poświęconą kotom, są tam opisane i dzikie koty, i koty naszych znajomych), dowiecie się, kto ze sławnych ludzi lubił koty (Na pewno Oskar Wilde, który powiedział, że „Ludzie dzielą się na miłośników kotów i na osoby pokrzywdzone przez los”), poznacie kocich rekordzistów w dziedzinie wieku, wagi i płodności.

otokot2
Paulina Wierzba poświęca też uwagę kociej anatomii, wyjaśnia, jaka rolę pełnią poduszki na kocich łapkach, jaką funkcję spełnia koci ogon i jak interpretować ruchy tej części kociego ciała. Dowiecie się, dlaczego kot udeptuje Wasze kolana, zanim na nich usiądzie, poznacie także osobowości kotów poszczególnych ras. Możecie zrobić sobie test „Jakim kotem jesteś”, a także poczytać o przesądach związanych z kotem. Na końcu książki znajduje się kilka zadań dla młodszych czytelników.

Ta książka to mnóstwo wiedzy, podanej w formie zapadających w pamięć ciekawostek i w pięknej oprawie graficznej.

Zachwyciłam się nią, kiedy tylko rozpakowałam paczkę z wydawnictwa Albus. Tak, paczkę, w której było kilka książek, również dla Was, moich Czytelników. Już niedługo napiszę, co trzeba zrobić, by ten naprawdę niezwykły „Oto kot” trafił w Wasze ręce. Proszę szykować nowe półki!

Paulina Wierzba, Oto kot, ilustracje Marianna Sztyma, wydawnictwo Albus Poznań 2012.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

2 comments on “„Oto kot”: przepiękna książka o kotach
  1. kolorki pisze:

    Znowu to samo 😛 Idę drzewo piłować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*