Pamiątka z Wieliczki

Michaś przywiózł z Wieliczki kotka na bryłce soli. Nie wiedziałam, jak go sfotografować, by zdjęcie oddało cały urok tej niezwykłej pamiątki.

pamitakzwieliczki

Poza kotkiem przywiózł 1680 g soli (zważyłam) w bryłach różnej wielkości. Bo, jak wyjaśnił, sól opłacała się najbardziej, cały worek kosztował tylko 5 zł. Jak to w kopalni.

Całe popołudnie fantazjował, jak bogaty byłby, gdyby żył w średniowieczu i ile zestawów Lego kupiłby za tę fortunę.

– Ale w średniowieczu nie było Lego – próbowałam go mitygować.

– To ja bym się przeniósł w czasie razem z Klockowem… A pani w Klockowie sprzedawałaby jeden zestaw Lego za bryłkę soli…

 

Napisano w Od Rana Do Wieczora

7 comments on “Pamiątka z Wieliczki
 1. Beemwe pisze:

  Trzeci już raz wracam dziś do tego wpisu, cichutko sobie tak łkam za każdym razem na wspomnienie kociej rodziny wyrzezanej w drewnie (pamiątka z Rabki, wciąż nam towarzyszy choć już nie w Krakowie).

 2. kh pisze:

  Szkoda, że nie można tu zdjęć dodawać. Pokazałabym pamiątkę dla mnie przywiezioną przez Młodego z wycieczki w Góry Stołowe, konkretnie z kaplicy czaszek w Czermnej… kotek na bryłce soli, to nic w porównaniu z tym, co musi stać u mnie w domu na honorowym miejscu, bo to przecież prezent 🙂

 3. kolorki pisze:

  Kotki bardzo lubię, ale ten….no…

 4. Lejla pisze:

  Buahaha, świetne! A kotek…no cóż, miałabym koszmary, mając go pod swoim dachem 😉

 5. Marysia pisze:

  och Boże jak się cieszę że u innych podobne atrakcje 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*