Tajemnicza historia Meto

Do tej pory ukazały się dwa tomy serii o przygodach Meto, chłopca bez przeszłości, który odkąd pamięta mieszka w Domu. 

meto12

Dom to dziwne miejsce, coś w rodzaju domu dziecka dla chłopców, w którym obowiązują bardzo surowe reguły. Należy się im bezwzględnie podporządkować, na niepokornych spadają bardzo surowe kary. Do Domu trafiają mali chłopcy i mieszkają w nim do chwili, gdy dorastają, czego zewnętrzną oznaką jest pęknięcie łóżka, na którym śpią. Wówczas znikają i nikt nie chce powiedzieć, co się z nimi dzieje. Lepiej nie pytać, nie dociekać. Na zwolnione miejsce przychodzi kolejne dziecko.

Meto jest bystrzejszy od innych. Naprowadzony na trop, powoli odkrywa prawdę i postanawia działać. Za wszelką cenę chce odkryć prawdę o tym, kim jest i jak znalazł się w Domu.

To książka o przyjaźni i buncie, o lojalności i odpowiedzialności za innych. To także smutna konstatacja, że hierarchia obowiązuje wszędzie, a wolność ma słony smak. Czy w ogóle istnieje? Czy Meto i jego przyjaciele mają szansę na normalne życie? Kolejne wydarzenia wcale na to nie wskazują…

Bardzo jestem ciekawa kolejnego tomu, szalenie intrygująca historia.

Yves Grevet, Meto, Wydawnictwo Dwie Siostry 2015

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*