A któż nie miałby fisia na punkcie tego misia!

Czy jest na sali ktoś, kto jeszcze nie zna Paddingtona, młodego niedźwiedzia z najmroczniejszych zakątków Peru, który trafił pod opiekę mieszkających w Londynie państwa Brown?

paddingt700
Jeśli do tej pory nie spotkaliście się z wiecznie umorusanym marmoladą i nieustannie pakującym się w kłopoty misiem, macie okazję nadrobić braki za sprawą wydawnictwa Znak, które z okazji premiery filmu o Paddingtonie wydało trzy zbiory opowiadań w jednym tomie.

Przygody Paddingtona są urocze, zawsze sięgam po nie z dużą przyjemnością i zaśmiewamy się z nich całą rodziną. To jedna z bardzo nielicznych książek, przy których śmieję się, aż ciekną mi łzy. Żadna książka dla dorosłych nie ma nade mną takiej władzy.

Czasami myślę, że chciałabym mieć tyle cierpliwości do swoich dzieci, ile do niedźwiedzia mają państwo Brown. Ale do tego trzeba by mieć wrodzoną angielską flegmę.

Michael Bond, Paddington, ZNAK emotikon 2014

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , , ,

One comment on “A któż nie miałby fisia na punkcie tego misia!
  1. Shirkus pisze:

    Ubóstwiam Paddingtona! 🙂 A poznałam go jakieś 2 lata temu, gdy przez przypadek natrafiłam w bibliotece. Jak ja żałuję, że tak późno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*