Wypieszczona klasyka

Jestem zdania, że jeśli prezentować dzieciom klasykę literatury, to tylko w pięknym wydaniu. Taka jest seria „Cacko z dziurką” Wydawnictwa Bajka.

pawel
Zbiory wierszy polskich poetów, których dobrze znamy ze swojego dzieciństwa: Brzechwy, Tuwima i Fredry, są przepięknie zilustrowane przez współczesnych ilustratorów.

kaczka
Moim ulubionym tomikiem z tej serii jest „Kaczka dziwaczka”, bo uwielbiam wycinanki Ewy Kozyry-Pawlak i bawią mnie ilustratorskie pomysły Pawła Pawlaka. Na końcu każdego zbiorku jest zamieszczona jednostronicowa biografia poety i jego portret. To świetny pomysł przybliżyć dziecku nie tylko twórczość, ale i osobę danego autora.

rzepka

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , ,

One comment on “Wypieszczona klasyka
  1. -E.W. pisze:

    Kaczka Brzechwo- Pawlaczana jest super! Tyle tam konwencji opowiadania i technik- każda rozkładówka to niespodzianka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*