Drugie spotkanie z piątką z ulicy Fortecznej

Z ogromną przyjemnością przeczytałam drugi tom przygód pięciorga dzieci i ich niezwykłej opiekunki. Podtrzymuję wszystkie zachwyty nad pierwszym tomem powieści i dodam coś jeszcze. 

agata350
W drugim tomie („Agata i jeszcze Ktoś”) akcja wyraźnie przyspiesza. Każdy rozdział to nowa przygoda, którą chłonie się z płonącymi uszami, bohaterowie przeżywają niezwykłe zdarzenia i sami nie wiedzą, które przydarzyły im się naprawdę, a które tylko przyśniły. Czy Piotr naprawdę trafił do Nibylandii i spotkał Piotrusia Pana? Czy Matyldzie uda się ochronić Krainę Jezior i Manu przed Unamem? Kim są niezwykli sąsiedzi z Placu Słonecznego? Kim tak naprawdę jest Agata?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w książce, która jest peanem na cześć wyobraźni – dzieci przeżywają najpiękniejsze przygody nie ruszając się z własnego domu. Nie trzeba jeździć daleko i szukać szczęścia na krańcu świata, bo ono jest tuż obok. Warto rozejrzeć się po najbliższej okolicy, wśród najbliższych nam ludzi, bo są wśród nich osoby naprawdę niezwykłe. Seria o Agacie jest też pochwałą życia rodzinnego – autorka mocno podkreśla niezwykle silną więź między rodzeństwem: żadne z nich nie waha się ani chwili, kiedy któreś potrzebuje pomocy, nawet jeśli wymaga to wiele odwagi.

Bardzo polecam serię „Agata z Placu Słonecznego”.

Ewa Karwan-Jastrzębska, Agata z Placu Słonecznego. Agata i jeszcze ktoś, Wydawnictwo Marginesy 2013.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , ,

One comment on “Drugie spotkanie z piątką z ulicy Fortecznej
  1. Tosia pisze:

    Och, o mojej imienniczce muszę przeczytać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*