Ekonomia dla dzieci

Kiepsko znam się na ekonomii. Podejrzewam, że tak samo znali się ci, którzy uwierzyli w obietnice Amber Gold. Może najwyższy czas doedukować się w tej materii?

Od dawna wiadomo, że czego się Jaś nie nauczy…, zatem jeśli chcecie, by Wasze dzieci orientowały się w świecie pieniądza, zacznijcie od początku. Praktyczny wymiar ma świnka-skarbonka, w którą można wyposażyć już trzy-czterolatka, starsze dzieci warto edukować również teoretycznie. Jeśli szukacie czegoś dla dziecka, które ma ok. 10 lat, warto sięgnąć po „Rozmowy z użyciem głowy” Anny Garbolińskiej.

Sympatyczne opowiadania o kilkuletniej Lili, jej rodzinie i przyjaciołach wyjaśniają różne pojęcia z zakresu gospodarki, ekonomii i marketingu.

Jeśli nie bardzo potraficie objaśnić dziecku, co to jest inflacja i skąd się bierze dziura budżetowa, Anna Garbolińska zrobi to za Was w przyjemny, dowcipny sposób.

Anna Garbolińska, Rozmowy z użyciem głowy, Novae Res 2012.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , ,

One comment on “Ekonomia dla dzieci
  1. kolorki pisze:

    4,5 roku studiowałam, ale nie powiem, żebym się znała;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*