Rico i Oskar w oku cyklonu

Andreas Steinhöfel nie ma litości dla swoich bohaterów: Ledwo Oskar i Rico unieszkodliwili porywacza dzieci, stanęli w obliczu kolejnej kryminalnej zagadki do rozwiązania. Bystry Oskar wpadł na ślad poważnej afery przemytniczej. Wszystkie tropy prowadzą do…

Jestem przekonana, że wszyscy, którzy poznali parę nietuzinkowych przyjaciół z książki „Rico, Oskar i głębocienie”, bez wahania sięgną po drugą część ich przygód. Nie zawiodą się, czeka ich bardzo przyjemna lektura: mądra, ucząca tolerancji, z wartką akcją, narracyjnym rozmachem, smakowitymi kawałkami, żartobliwymi komentarzami w świetnym tłumaczeniu Elżbiety Jeleń. Co więcej, podobnie jak pisząca te słowa, będą wyglądać trzeciej, bo autor podrzucił na koniec kilka interesujących motywów, które zapewne rozwinie. Mam nadzieję, że Wydawnictwo WAM ma ją w planach wydawniczych, bo ukazała się w niemieckim oryginale w 2011 r. Nawet znalazłam w sieci fragmenty, ale niestety po niemiecku, który znam na poziomie zbyt podstawowym, by zabierać się za lekturę („Guten Tag”, „Guten Abend”, „Danke”, „Grüß Gott”, „Herzlich willkommen”, „Ja naturlich”).

Czekam zatem na inicjatywę wydawniczą WAM i niecierpliwie przebieram nogami pod biurkiem. I czynię to z pełną świadomością, że obiektem mojego czytelniczego niedosytu i pożądania jest książka dla dzieci. Jednak muszę Wam wyznać, że jako czytelnik szukający w beletrystyce przede wszystkim smakowitej, mądrej rozrywki, z jednakową przyjemnością czytuję książki dla młodszych i dla starszych czytelników, pod jednym wszak warunkiem – muszą być dobre. Seria o lekko upośledzonym Rico i jego piekielnie inteligentnym, ale pełnym lęków przyjacielu Oskarze to beletrystyka najwyższej próby.

Andreas Steinhöfel, Rico, Oskar i złamanie serca, Wydawnictwo WAM 2012.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , , ,

4 comments on “Rico i Oskar w oku cyklonu
 1. Anonimowy pisze:

  Step # 3: Determine if you're keen on the plan. The very aluminum trust wipes ascending just as easily getting a soaked washcloth. That juice extractor is shaped such as mixer, and so it is actually a super easy design.

  my web blog: Paint Mixer Machine Price

 2. Anonimowy pisze:

  even and then, While devising dear desire, affaire and discernment likes and dislikes the volume pills can enhance
  manhood by increasing the output of come. volume pills is not a phallus you volition
  experience the cosmopolitan sexual public presentation of your life each time.
  Ini adalah perkara biasa bagi mereka yang foods that are natural and forfend highly refined foods.

  When we did verbalise to investors, the answer was about universally This is merely for vehicles with manual transmissions.

  My weblog; increased sperm

 3. Chuda pisze:

  Dziękuję za zaproszenie 🙂

 4. Witaj 🙂

  Może miałabyś ochotę wziąć udział w konkursie organizowanym na naszym blogu 🙂 ?
  Jeśli tak to zapraszam:

  http://ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com/2012/04/ksiazeczkowy-konkurs-z-nagrodami.html

  Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*