Poznaj świat według Clarksona

Jeremy Clarkson wywołuje skrajne emocje: albo budzi żywiołową niechęć albo ogromną sympatię jako “swój chłop”.

Telewidzom znany jest z programu motoryzacyjnego Top Gear, w którym testuje samochody i nie uznaje przy tym kompromisów: albo jakiś model go zachwyca, albo zostaje bezlitośnie wyśmiany i zniszczony na końcu programu. Taki okrutny los spotkał m.in. poloneza, rozbitego o drugiego poloneza przy użyciu dźwigów.

Clarkson pisze felietony do „Sunday Times’a” i „The Sun”. Nakładem wydawnictwa Insignis ukazuje się kolejny wybór tekstów tego kontrowersyjnego dziennikarza, który nie ma litości dla absurdów rzeczywistości. Prezentuje sądy i opinie dalekie od nurtu politycznej poprawności, głosi szokujące teorie i nie ukrywa swoich antypatii. Przekrój tematyczny jego tekstów jest dowodem błyskotliwości autora i doskonałego zmysłu obserwacji naszego świata. Od Clarksona obrywają wszyscy po kolei: angielskie przyjęcia, austriaccy celnicy, inspektorzy BHP, belgijskie hotele, hotelowe restauracje serwujące byle co za gigantyczne kwoty, Tony Blair, Unia Europejska. Czytelnicy dowiadują się, że z powodu lisa Clarkson zastrzelił Davida Beckhama, a także poznają unikatową teorię “Jak jedne majtki mogą służyć przez 4 dni”.

Jeremy Clarkson prezentuje zdroworozsądkowe podejście do życia właściwe przeciętnemu człowiekowi. Denerwuje go to samo, co każdego z nas. Piętnuje i obnaża, czasem irytuje, ale najczęściej jednak śmieszy i zachęca do refleksji. Zaskakuje trafnością sądów i świeżością spojrzenia, urzeka błyskotliwością i bawi do łez tych, którym bliskie jest angielskie poczucie humoru.

Jeremy Clarkson, I jeszcze jedno… Świat według Clarksona 2, Wydawnictwo Insignis, Kraków 2007

Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*