„Dinozaur na tropie”. Świetna książka obrazkowa

Książki obrazkowe, na świecie znane jako picture books, przynoszą wiele radości nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Najlepszym przykładem jest „Dinozaur na tropie”, imponująca formatem książka obrazkowa Sophie Guerrive, na polskim rynku za sprawą wydawnictwa Bajka.

Bohaterem książki jest prehistoryczny gad w roli detektywa. Czytelnik jest jego pomocnikiem i na kolorowych, pełnych detali ilustracjach musi odnaleźć zaginioną postać. I nie jest to zadanie z gatunku kaszka z mleczkiem, zapewniam. Wymaga skupienia, dużej koncentracji i uważności.

Nagrodą jest nie tylko odnalezienie tego, kto się zagubił, ale cała masa innych historii i zdarzeń, które poznajemy niejako przy okazji głównego wątku. Moja ulubiona ilustracja to las nocą, mnóstwo fantastycznych roślin i zwierząt, dynie i bakłażany rosnące na drzewach, ptasia rodzinka, świętująca wyklucie się pierwszego pisklaka, nimfy kąpiące się w strumieniu, jednorożec skubiący listki z drzewa, bajeczne pawie, niezwykłe rośliny. Można się zastanawiać, przed kim ucieka zając, kogo wypatruje żółw, jak pachną białe kwiaty z kielichami w kształcie dzwonków. Można wypatrzeć kruka z serem w dziobie i skradającego się doń lisa i podejrzeć mamę niedźwiedzicę, czuwającą nad śpiącymi dziećmi.

Każda strona to nowa przygoda, a właściwie suma wszystkich przygód: miasto, kosmos, muzeum, wioska olimpijska, wesołe miasteczko, góry, ocean, dżungla – wszędzie tam działa Detektyw Dinozaur i zabiera nas ze sobą.

Bardzo polecam Wam tę książkę na nadchodzące dni i wieczory. Kocyk, lampka i można zwiedzać z dzieckiem fantastyczne krainy nie ruszając się z kanapy 🙂

Sophie Guerrive, „Dinozaur na tropie”, Wydawnictwo Bajka, Warszawa 2017.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , , , , , ,

2 comments on “„Dinozaur na tropie”. Świetna książka obrazkowa
  1. Jagoda pisze:

    No to chyba mamy pomysł na prezent dla córki 🙂 Bardzo lubimy serię o ulicy Czereśniowej, więc to pewnie też przypadnie wszystkim do gustu 🙂 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*