„Dinozaur na tropie”. Świetna książka obrazkowa

Książki obrazkowe, na świecie znane jako picture books, przynoszą wiele radości nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Najlepszym przykładem jest „Dinozaur na tropie”, imponująca formatem książka obrazkowa Sophie Guerrive, na polskim rynku za sprawą wydawnictwa Bajka.

Bohaterem książki jest prehistoryczny gad w roli detektywa. Czytelnik jest jego pomocnikiem i na kolorowych, pełnych detali ilustracjach musi odnaleźć zaginioną postać. I nie jest to zadanie z gatunku kaszka z mleczkiem, zapewniam. Wymaga skupienia, dużej koncentracji i uważności.

Nagrodą jest nie tylko odnalezienie tego, kto się zagubił, ale cała masa innych historii i zdarzeń, które poznajemy niejako przy okazji głównego wątku. Moja ulubiona ilustracja to las nocą, mnóstwo fantastycznych roślin i zwierząt, dynie i bakłażany rosnące na drzewach, ptasia rodzinka, świętująca wyklucie się pierwszego pisklaka, nimfy kąpiące się w strumieniu, jednorożec skubiący listki z drzewa, bajeczne pawie, niezwykłe rośliny. Można się zastanawiać, przed kim ucieka zając, kogo wypatruje żółw, jak pachną białe kwiaty z kielichami w kształcie dzwonków. Można wypatrzeć kruka z serem w dziobie i skradającego się doń lisa i podejrzeć mamę niedźwiedzicę, czuwającą nad śpiącymi dziećmi.

Każda strona to nowa przygoda, a właściwie suma wszystkich przygód: miasto, kosmos, muzeum, wioska olimpijska, wesołe miasteczko, góry, ocean, dżungla – wszędzie tam działa Detektyw Dinozaur i zabiera nas ze sobą.

Bardzo polecam Wam tę książkę na nadchodzące dni i wieczory. Kocyk, lampka i można zwiedzać z dzieckiem fantastyczne krainy nie ruszając się z kanapy 🙂

Sophie Guerrive, „Dinozaur na tropie”, Wydawnictwo Bajka, Warszawa 2017.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , , , , , ,

2 comments on “„Dinozaur na tropie”. Świetna książka obrazkowa
  1. Jagoda napisał(a):

    No to chyba mamy pomysł na prezent dla córki 🙂 Bardzo lubimy serię o ulicy Czereśniowej, więc to pewnie też przypadnie wszystkim do gustu 🙂 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*