Dzień Matki 2018, 2019, 2020…

O co chodzi z tymi latami? Pomyliłam się? Świętuję dopiero za rok i w kolejnych latach? Nie, w miłościwie trwającym nam 2017 nastawiam się na docenianie i czczenie mojej matczynej osoby po trzykroć, ale dziś myślę o Agacie, mamie, która bardzo chciałaby celebrować kolejne Dni Matki ze swoją córeczką. Chciałaby, ale rak robi wszystko, żeby jej to uniemożliwić.

Zdjęcie Agaty z córeczką pochodzi ze strony http://wartojestpomagac.pl

Z Agatą poznałyśmy się na studiach za pośrednictwem siostry mojej przyjaciółki. Zapamiętałam ją jako pełną życia, postawną długowłosą blondynkę, która nie dawała sobie w kaszę dmuchać. Chorobie też nie pozwoliła.

W ciągu półtora roku Agata przeszła dwie operacje, chemioterapię i radioterapię. Jest bardzo dzielna i zdeterminowana, ani na chwilę nie wątpi w wygraną. Rok 2017 miał należeć już tylko do niej, do męża i ich dwuletniej córeczki. Jednak raczysko przyczepiło się do jak rzep do psiego ogona: po wycięciu węzłów chłonnych przerzuciło się na płuca.

Lekarze rozkładają ręce. Agata nie składa broni, tylko bierze głęboki wdech i walczy dalej. Sięgnęła po terapię niekonwencjonalną, która kosztuje 141 tys. złotych w pierwszym roku leczenia, a cały proces jest rozłożony na 5 lat.

***
Agata do końca wierzyła, że wyzdrowieje. Stało się inaczej. Zmarła ze wrześniu 2017.

Napisano w Od Rana Do Wieczora

One comment on “Dzień Matki 2018, 2019, 2020…
  1. Jagodowa pisze:

    To zdumiewające ile w jej oczach jest spokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*