Wstawać! Pobudka! Nadchodzi ROBÓTKA!

ROBÓTKA to moja ukochana akcja przedświąteczna, w której biorę udział już piąty raz. I Państwa też zachęcam gorąco. Wspominałam o niej w „7 pomysłach na długi rodzinny wieczór”, ale może Wam umknęło, więc piszę osobną notkę. W końcu ROBÓTKA na nią zasługuje!

sztandar_robotka2016_500pxCo to jest ROBÓTKA?

To akcja wysyłania kartek świątecznych do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie. Mieszkańcy tego domu, Dzieciaki-Starszaki, nie mają nikogo, kto pomyślałby o nich i posłał im ciepłe słowo na święta. Opatrzność, nie mogąc patrzeć na smutne nosy, przyklejone do szyby, za którą śnieg zasypał ścieżkę dla listonosza, zesłała im Kaczkę i Bebe, które od siedmiu już lat niosą na barkach słodki ciężar bycia Komitetem DezOrganizacyjnym przedsięwzięcia. Za co Pan Bóg w dzieciach im wynagrodził.

Co trzeba zrobić?

Wysłać kartkę do konkretnego mieszkańca Domu. Kartka może być ze sklepu, może być samodzielnie robiona, byle było w niej miejsce na kilka ciepłych słów, takich prosto z serca do serca. Wszyscy mieszkańcy opisani są na stronie ROBÓTKI, tak Damy jak i Kawalerowie, tam znajdziecie informacje, co kto lubi i na tej podstawie łatwo wydedukujecie, czego temu komuś można życzyć. Na przykład jednym z bardziej charakterystycznych Niegowiaków jest Michał, który uwielbia świnki. I już wiadomo, że różowa świnka doklejona do kartki wywoła eksplozję radości. Można też obdarować Dzieciaki-Starszaki świątecznym upominkiem.

Co będziemy z tego mieli?

Świadomość, że daliśmy komuś odrobinę radości (to taki eufemizm, bo radość, widoczna na zdjęciach z poprzednich edycji, przypomina raczej erupcję wulkanu) oraz wdzięczność po grób i miejsce w modlitwach. Nie wiem jak Wy, ale ja lecę na to jak ćma do ognia 🙂 Dzieci też zaganiam, więc oto jest fotorelacja z naszego tegorocznego robótkowania:

robotka2016

 

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi: ,

4 comments on “Wstawać! Pobudka! Nadchodzi ROBÓTKA!
 1. kaczka pisze:

  Pionierzy! Przodownicy!
  Poprzeczke ustawiacie wysoko!
  Ale… ale… Komitet nie moze sie doczekac na TRESC, ktora mlodziency tam zapewne samodzielnie wpisza.
  Obiecaj, ze pokazesz!
  Usciskujemy Brygade Robotkowa!

  • Dorota pisze:

   Jeśli autorzy się zgodzą, to oczywiście! 🙂

   • Ola pisze:

    Od początku świadomi istnienia praw autorskich 😀 Zagonię moje dwa urwisy do Robótki, Żadna komórka tylko nos w kartkę i do roboty!

    • Dorota pisze:

     Ola, te dzisiejsze dzieci są tak świadomo swoich praw, że zgroza mnie bierze. Dla równowagi, o obowiązkach nie mają pojęcia… Popieram w całości Twoje plany i gorąco kibicuję Wam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*