Historia pewnego portretu

Żeby ułatwić zadanie historykom sztuki, którzy za kilkadziesiąt lat będą badać historię powstania tej, hm, niezwykłej płaskorzeźby, przedstawiającej blondynkę o wyraźnie zarysowanych zewnętrznych cechach płciowych, objuczoną siatami, opowiem jej historię.

portret_duze

Pewnego dnia Wojtuś z Nianią lepili różne różności z plasteliny, a kreatywna Niania zaproponowała, że ulepią portret mamusi. Lepili, Wojtuś przyglądał się w skupieniu, jak powstaje portret rodzicielki, dodał tu i ówdzie, uskubał gdzie indziej. Popatrzył krytycznie na gotowe dzieło i zapytał, paluszkiem dotykając gorsu ulepionej postaci:

– A cici?

Niania posłusznie dolepiła właściwe atrybuty we właściwym miejscu. Wojtuś z aprobatą skinął głową.

Napisano w Od Rana Do Wieczora

2 comments on “Historia pewnego portretu
  1. Kuka pisze:

    Niania doooobra jest w płaskorzeźbie. Sorry Dorka. Wiem, że w sercu czujesz się jak J Lo 😉 (ja w moim również), ale ta płaskorzeźba jest ge_nia_lna. W sam raz na okładkę kolejnego tomu MbL.

  2. Marzena pisze:

    Cudne! A cici przecież najważniejsze dla małego ssaka. Ot, życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*