Mój nowy projekt: Klub Oczytanych

We współpracy z firmą BSSP zorganizowałam w szkole moich dzieci Klub Oczytanych, projekt zachęcający małoletnich do czytania książek. Dlaczego uważam, że to jest takie ważne?

karta880

Książki to klucz do świata. Kształtowanie nawyku czytania i poszerzania wiedzy u dzieci jest bardzo ważne, bo zostaje na całe życie. Czytanie ułatwia naukę, poprawia koncentrację, ćwiczy pamięć, rozwija wyobraźnię. Dzięki książkom odwiedzamy miejsca, do których inaczej nie trafilibyśmy, poznajemy ludzi z krańców świata, ludzi sprzed wieków.

Uczestnicy programu otrzymali karty klubowe, w których odnotowują przeczytane książki. Trzy książki miesięcznie muszą wypożyczyć ze szkolnej biblioteki. Na spotkaniach klubu czytamy książki przekazane przez wydawnictwa, co miesiąc inną.

Trzy osoby, które w danym miesiącu przeczytają najwięcej, otrzymują drobne upominki i dyplomy. Przewidzieliśmy także system motywacyjny dla uczniów, którzy mniej chętnie czytają: jeśli wyraźnie poprawią swoje czytelnicze osiągnięcia w stosunku do poprzedniego miesiąca, również mogą liczyć na upominki i dyplomy. Na koniec roku szkolnego trójka najbardziej oczytanych otrzyma nagrody, a pozostali dyplomy i upominki.

plakat880

Dzieci bardzo się zaangażowały w akcję, chętnie czytają, wypożyczają książki z biblioteki. Rekordzistka, drugoklasistka Ola, przeczytała w marcu ponad 3 tys. stron. Nie wiem, czy sama mogę się pochwalić podobnym rezultatem 🙂

Partnerami akcji są wydawcy wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży: Bajka, Jedność dla dzieci, Muchomor, Skrzat i Wilga, a także internetowy sklep z zabawkami drewnianymi Epinokio. Partnerzy ufundowali książki i upominki dla dzieci.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*