Kajtuś – przyjaciel malucha

Z Kajtusiem małe dziecko szybko się zaprzyjaźni, bo to, co spotyka Kajtusia, bliskie jest każdemu Piotrusiowi, Michasiowi, Karolince i Marysi. 

Kajtus_wizual-nowe-tytuly880

Seria “Świat w oczach dziecka” koncentruje się na przeżyciach dwulatków i nieco starszych dzieci, które mają trudności z zasypianiem, uczą się myć zęby i korzystać z nocnika, kapryszą przy jedzeniu, w ich rodzinie pojawia się młodsze rodzeństwo. Książeczka jest także źródłem wskazówek dla rodziców, jak postępować w danej sytuacji. Np. w przypadku nauki korzystania z nocnika należy okazywać dziecku wsparcie, zrozumienie i nie komentować wypadków, które na początku zdarzają się nagminnie. Jeśli znacie rodziców (lub dziadków), którzy uważają, że zawstydzanie (“taki duży i nie potrafi!”, “a fe!”) jest najlepszym sposobem motywowania malucha, koniecznie podsuńcie im Kajtusia. Poradnika nie przeczytają prawie na pewno, ale może Kajtuś przemówi im do rozumu.

Seria “Znajdź i policz” zachęca nieco starsze dziecko (trzylatka) do odszukania na kolorowych ilustracjach przedmiotów wskazanych na dole strony, a “Baw się i ucz” (dla dzieci 3-4-letnich) to zbiór zadań polegających na rysowaniu, naklejaniu i prostych ćwiczeniach grafomotorycznych. Jak widać, przyjaźń z Kajtusiem jest długofalowa, może przetrwać do czasów przedszkolnych.

Kajtuś, seria ksiażeczek, wyd. REA

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*