Tajemnice, zagadki i chomik

Kto z nas jako dziecko nie chciał zostać detektywem, tropić i rozwiązywać kryminalne zagadki? Bardzo chciałam, rozumiem więc doskonale Tomusia Orkiszka, który pewnego dnia postanowił założyć biuro śledcze z siedzibą w domku na drzewie.

Już drugiego dnia działalności wraz z niezwykłą ekipą: chomikiem Euzebiuszem, kotką Kicią i rybką Klotyldą stanął wobec tajemnicy zaginionej broszki królowej Marysieńki.

orkiszek700

Urocza książka Agnieszki Stelmaszyk „Na tropie szafirowej broszki” to pierwsza opowieść z cyklu „Biuro śledcze Tomuś Orkiszek i Partnerzy”. Duże litery są zachętą do samodzielnej lektury, ale i przeczytana przez dorosłych nic nie straci na uroku. Bardzo ładnie wydana książka zapewni dobrą zabawę i prawdopodobnie zainspiruje Twoje dziecko do założenia własnej agencji detektywistycznej.

Agnieszka Stelmaszyk, „Biuro śledcze Tomuś Orkiszek i Partnerzy”, Zielona Sowa 2014.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*