Wakacyjna podróż do Wietnamu

Wydawnictwo Widnokrąg kontynuuje serię „Apetyt na…”, w której zaprasza młodych czytelników na wyprawy do egzotycznych krajów świata. Po Maroku i Meksyku przyszła pora na Wietnam.

wietnam880_1

Bardzo cenię tę serię, ponieważ opowiada historie będące obrazkami z życia mieszkańców danego kraju. Czytelnik od razu wchodzi do domu swoich rówieśników i poznaje jakiś wycinek ich codzienności, okraszony przykuwającą uwagę historią rodzinną, która nawiązuje do kultury i obyczajowości. W książce „Nem” pojawia się postać leniwego wołu i tajemnicza sprawa z tytułowymi nem, znanymi u nas jako sajgonki.

Oprócz ciekawej opowieści czytelnik poznaje wiele ciekawostek na temat danego kraju. Moje dzieci i ja lubimy ostatnie strony książek z serii „Apetyt na…”, bo są tam  przepisy na przysmaki kulinarne, a także rebusy, zagadki i minirozmówki, które umilają deszczowe wakacyjne popołudnie.

Anna Nowacka-Devillard, Nem. Apetyt na Wietnam, Wydawnictwo Widnokrąg 2014.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , ,

2 comments on “Wakacyjna podróż do Wietnamu
  1. kolorki pisze:

    Bardzo cenię:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*