Hokus-pokus, czary-mary

Rudowłosa dziewczynka spoglądająca zawadiacko z okładki „Czarodziejki Lili” nieodmiennie kojarzy się z Pippi i zapowiada ciekawą, przygodową lekturę. I tak jest w istocie.

czarodziejka880

Lili ma kilka lat, młodszego brata i wielką tajemnicę: w jej posiadaniu znajduje się najprawdziwsza księga czarów! Dziewczynka pilnie strzeże sekretu i od czasu do czasu wypróbowuje jakieś zaklęcie, co oczywiście jest początkiem nowej przygody.

Oparta na prostym schemacie seria książeczek niemieckiego duetu pokazuje, że wszystko zaczyna się w wyobraźni. Lili opowiada młodszemu bratu niesamowite historie, własne wersje bajek i całkiem zmyślone opowieści, które są bardzo zabawne i przykuwają uwagę czytelnika. Tytułowa bohaterka jest urocza, trochę niesforna i pomysłowa. Jest bardzo związana ze swoim braciszkiem Leosiem.

Książeczki są wydane bardzo ładnie, czcionka jest duża, a przygody Lili tak wciągają, że czyta się je błyskawicznie. Polecam chłopcom i dziewczynkom.

Knister, ilustracje Birgit Rieger, seria Czarodziejka Lili, Publicat 2012.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , ,

One comment on “Hokus-pokus, czary-mary

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*