Mrówka na wydaniu

Krakowska oficyna Czerwony Konik słynie z wydawania książek nietuzinkowych. To tutaj, pod egidą Aleksandry Krzanowskiej, ukazała się seria Nieporadników Wojciecha Widłaka i Pawła Pawlaka, wielki hit literatury dla dzieci i rodziców. Pierwszy z serii „Młotek” został ogłoszony Najpiękniejszą Książką Roku 2009 polskiej sekcji IBBY, co jest wielkim ukłonem w stronę ilustratora Pawła Pawlaka, a dwa kolejne („Grzebień” i „Rękawiczka pięciopalczasta”) nie ustępują nagrodzonemu pod żadnym względem.

mrowkaWyróżnienie w konkursie IBBY 2009 otrzymała także Aleksandra Woldańska, młoda graficzka, która zilustrowała opowieść o mrówce przeprowadzającej casting na męża. I o tej książce chcę Wam opowiedzieć.

Historia napisana przez Przemysława Wechterowicza jest zabawna, a przy tym ma niebagatelne walory poznawcze: kandydaci do ręki panny mrówki uosabiają przedstawicieli różnych zawodów na bazie popularnych skojarzeń, mamy zatem m.in. rekina finansjery, prezydenckiego goryla, mrówkę-żołnierza, wilka morskiego a także słonia-właściciela sklepu z porcelaną.

Narysowana z rozmachem i w dużym formacie opowieść cieszy się jednakowym zainteresowaniem trzylatka (głównie rysunki), pięciolatka (rysunki i treść) oraz ich mamy, która bardzo docenia poczucie humoru autorów i piękne, staranne wydanie.

Przemysław Wechterowicz, Aleksandra Woldańska, Mrówka wychodzi za mąż, Czerwony Konik 2009

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , ,

0 comments on “Mrówka na wydaniu
1 Pingi/Trackbacki dla "Mrówka na wydaniu"
  1. […] Z przyjemnością oglądałam ilustracje Aleksandry Woldańskiej-Płocińskiej, jakoś dawno nie widziałam jej rysunków, a lubię od czasów książki „Mrówka wychodzi za mąż”. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*